26 wrzesień 2013
Kategoria:
Kursy i szkolenia
Komentarze: Możliwość komentowania Kurs dla kadry przedszkolnej została wyłączona

Kurs dla kadry przedszkolnej

Szanowni Państwo, mam przyjemność zaproponować Państwu szkolenie związane z monitorowaniem realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty w ramach ewaluacji problemowej zaplanował badanie w zakresie wymagania: „Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”. Oznacza to, że ewaluatorzy będą sprawdzać działania przedszkola w ramach monitorowania realizacji podstawy programowej.

Proponowany Państwu program szkolenia odzwierciedla założenia poradnika „Nie taki diabeł straszny – monitorowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i I etapu edukacyjnego”, autorstwa mojego i Doroty Szczepańskiej (prywatnie mojej córki). Poradnik został wyróżniony przez komisję konkursową Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) i ukaże się na stronie Ośrodka jesienią tego roku. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie materiały w nim zawarte zostały przetestowane w praktyce. Zapraszam dyrektorów przedszkoli i nauczycieli zajmujących się ewaluacją w placówce na szkolenie „Monitorowanie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego”.

Cele szkolenia:

  • Wyjaśnienie podstawowych pojęć
  • Omówienie zasad monitorowania realizacji podstawy programowej
  • Przedstawienie procedur monitorowania
  • Prezentacja i dostosowanie do potrzeb placówki narzędzi badawczych i sposobów posługiwania się nimi
  • Omówienie struktury raportu z badania
  • Przedstawienie możliwych sposobów wykorzystania wyników monitorowania

W ramach szkolenia otrzymacie Państwo gotowe narzędzia i wszystkie materiały w wersji elektronicznej.

Zapraszam Państwa na dwudniowe szkolenie w dniach 9–10 października w godzinach 10.00–14.00.

Miejsce szkolenia: Fundacja Akademia Umiejętności Lublin, ul. Grażyny 7
Czas trwania szkolenia – 8 godzin
Cena szkolenia – 300 zł

Udział w szkoleniu należy rezerwować telefonicznie w godz. 10.00 – 14.00 w dni powszednie do dnia 7 października 2013 r. – liczba miejsc 25 – numer telefonu: 663 131 225 lub przez e-mail: m.jadczak@onet.pl Wpłat należy dokonywać na konto 86 1240 2496 1111 0010 3574 3935 z dopiskiem – „przedszkole podstawa programowa”. Istnieje możliwość opłaty gotówką w trakcie szkolenia.

Polecam serdecznie – Małgorzata Jadczak-Nowacka

 

Komentowanie zostało wyłączone.